دستگاه ایرواشر ( پارس تهویه مهر ایرانیان )

دستگاهی است برای تهویه هوا که در آن هوا در تماس مستقیم با قطرات آب قرار گرفته و تبادل جرمی و حرارتی بین آب و هوا بوجود می آید . شرایط خروجی هوا بستگی به درجه حرارت آب اسپری شده دارد و با کنترل دمای آب می توان شرایط خروجی هوارا در سیستم تهویه تعیین نمود . ایرواشر دستگاهی است که در تابستانها از طریق پاشش گرد آب ( اتومایز کردن قطرات آب ) توسط نازلهای نصب شده در مسیر هوای ورودی موجب خنک شدن هوا و در فصل زمستان با عبور هوا از میان کویل های آب گرم موجب گرم نمودن هوای سرد ورودی شده و این هوا توسط کانال های اجرا شده تا محل اتاق ها یا سالن های مورد نظر هدایت میگردد . لازم به ذکر می باشد جهت کارکرد مناسب دستگاه باید در تابستان ها هوای ورودی به ایرواشر هوای 100٪ تازه و در زمستان ها بجز در مواردی خاصی مانند مراکز بهداشتی و درمانی ، از 80٪ هوای برگشتی از داخل و 20٪ هوای تازه استفاده می شود . ایرواشر علاوه بر زدودن گرد و غبار و آلودگی از هوا 3 کار مهم دیگر نیز انجام میدهد رطوبت زنی ، رطوبت گیری ، خنک کردن هوا به روش تبخیری ، از این رو در هوای گرم و خشک به عنوان یک دستگاه خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد . آبی که برای شستشوی هوا بکار میرود باید قبل از گردش مجدد در دستگاه هواشوی تمیز شود برای این کار آب از یک صافی عبور کرده و اجرام و ذرات از آن گرفته می شود . راندمان ایرواشر بستگی مستقیم به مقدار آب پودر شده ، درجه حرارت مرطوب محیط و میزان هوای ورودی دارد . ایرواشر ها بر اساس آرایش نازلها در سه کلاسه 4 ، 6 ، 8 عرضه می شوند .

اجزا دستگاه های ایرواشر شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان

ایرواشر ها از اجزای اصلی نظیر : کویل ، فن ، الکترو موتور ، جعبه مخلوط کننده هوا ، دمپر و تشت تشکیل گردیده است .

تشت ایرواشر :

از ورق گالوانیزه به ضخامت 3 mm مقاوم در برابر خوردگی و پوسیدگی ساخته شده ، این تشت به وسیله پوشش اپوکسی در برابر خوردگی محافظت می شود که در صورت درخواست مشتری امکان ارائه آن با پوشش فایبرگلاس نیز وجود دارد . لوله کشی ها و اتصالات درون تشت ایرواشر تماما از جنس پلاستیک یا گالوانیزه به سفارش مشتری می باشد .

سلیر اجزای اصلی قسمت ایرواشر شامل پمپ ، قطره گیر ، المیناتور ، دریچه بازدید و نازل می باشد .

پمپ :

پمپ های مورد استفاده در ایرواشر های پارس تهویه مهر ایرانیان به دو صورت زمینی یا کفکش به سفارش مشتری می باشد .

قطره گیر :

قطره گیر ها وظیفه جلوگیری از فرار قطرات آب همراه هوای در حال خروج از برج خنک کننده را بر عهده دارند . این قطره گیرها از جنس ورق گالوانیزه می باشند .

المیناتور :

جهت جلوگیری از نفوذ قطرات آب به قسمت فن و وارد کردن آسیب به فن از المیناتورهای آلومینیومی استفاده میگردد . المیناتور ها از پروفیل های آلومینیوم اکسترود شده مقاوم در برابر خوردگی تهیه و  مونتاژ میگردند .

دریچه بازدید :

جهت دسترسی آسان و سریع جهت سرویس دستگاه یک درچه آدم رو مجهز به شیشه چهار لایه در نظر گرفته شده است . این دریچه بوسیله نوار آب بنده کاملا آب بندی گرددیه است .

نازل :

در ایر واشر ها آب توسط نازل ها پودر شده و در اثر تماس آب و هوا مرطوب می گردد و همچنین درجه حرارت کاهش می یابد . نازل های پاشش آب از جنس پلاستیک ، آب را به صورت کامل پودر و در فضای تشن پخش میکند .

راندمان ایرواشرهای شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان جهت کاربری مسکونی و تجاری ، صنعتی در 12 مدل با هوادهی 2500 CFM الی 40000 CFM طراحی و به مشتریان عرضه میگردد که بنا بر سفارش مشتری امکان تولید در ظرفیت های بالاتر نیز برای این شرکت وجود دارد .

  Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com