هواساز هایژنیک

هواساز هایژنیک ( پارس تهویه مهر ایرانیان )

جهت سرمایش و گرمایش و ایجاد فشار مثبت در مکان هایی که نیاز به هوای پاک ( CLEAN AIR) می باشداز هواسازهای هایژنیک استفاده می گردد و قادر به تهیه هوای پاک تا درجه خلوص 99.999٪ می باشد .

مکان های مورد هواساز هایژنیک :

بیمارستان ها ، اتاق های عمل ، سالن های تولید و بسته بندی دارو ، مکانهای زیارتی ، آثار باستانی که تجمع نفرات در آن مکان زیاد بوده و یا نیاز به هوای پاک و استریل دارند ضروریست از این هواساز استفاده گردد .

فرآیند کار هوا ساز هایژنیک شرکت پارس تهویه مهر ایرانیان :

ابتدا از طریق کانال های مکش هوای محیط را از روی پیش فیلتر های فلزی لانه زنبوری با سرعت مناسب عبور میدهد که وظیفه پیش فیلتر جلوگیری از ورود حشرات ریز و خاشاک و کلیه ذرات جامد احتمالی می باشد.پس از گذر از این مرحله هوای محیط را از سطح فیلتر های رولی یا فیلترهای کیسه ای عبور داده و تا درجه خلوص 95٪ پاک میگردد . پس از این مرحله فیلتراسیون هوای مکش شده وارد فن هواساز می باشد و با عبور از فن به اندازه حد مور نیاز وارد فیلتر هپا میشود و تا درجه خلوص 99.999٪ پاک میگردد و ذرات موجود تا قطر 12 میکرون را جذب می نماید و برای نیاز بیشتر به تصفیه هوا از فیلتر اولپا استفاده میگردد و ذرات تا 3 میکرون نیز جذب مینماید . بابت ضد عفونی کردن هوا نیز از اشعه UV نیز استفاده میگردد مه اشعه ماورای بنفش را در طول هواساز به هوای عبوری می تاباند .

جهت سرمایش و گرمایش هوا از کویل های گرمایشی و سرمایشی در هواسازهای هایژنیک استفاده می شود .

بدنه دستگاه به صورت دو جداره می باشد سطح بیرونی از ورق گالوانیزه که با رنگ آمیزی به صورت الکترو استاتیک کاملا پوشش داده می شود و سطح داخلی پانل ها از ورق STAINLESS STEEL ساخته می شود .

اجزای هواساز هایژنیک :

1 ) کویل ها :

در کویل های هواساز هایژنیک از لوله های مسی استاندار 8/3 و 8/5 اینچ که دارای فین آلومینیومی با روکش هیدرو فولیک می باشد که این پوشش باعث می شود تا رطوبت تقطیر شده بر سطح فین ها باقی نماند. این کویل ها از 8 الی 14 FPI ( فین در اینچ ) طراحی میشود و در فشار 450 PSI مورد تست قرار میگیرند.پروفیل های مورد استفاده برای کاور کردن کویل ها می بایست بسیار صاف و صیقلی بوده و حتی الامکان از بروز گوشه و زاویه پرهیز گردد تا از جمع شدن غبار و ذرات جلوگیری شده و به راحتی تمیز گردند .

2 ) عایق کاری :

جهت عایق کاری صوتی و حرارتی دستگاه به صورت استاندارد از پلی یورتان یا پشم سنگ به ضخامت 50 میلیمتر استفاده میگردد.همچنین جهت هوابندی پانل ها در چهارچوب دستگاه از واشر های لاستیکی آیروتاب استفاده می شود.هوابندی درز ها و سوراخ های هواساز به گونه ای هست که هیچ گونه هوایی از خارج دستگاه نمیتوانند به هوای عبوری نفوذ کند .

3 ) فن :

از فن با پره های AIR FOIL جهت جبران افت فشار استاتیکی حاصل از فیلترهای مختلف استفاده میگردد.موتورهای مورد استفاده در این شرکت از برند موتوژن یا برندهای مشابه خارجی می باشد که به صورت کوپل مستقیم به فن متصل میشود که در این روش از تجمیع آلودگی در قسمت پولی و فلکه و همچنین خطر پاره شدن تسمه به طول کامل جلوگیری به عمل آمده است .

فن ها در هواساز دارای پروانه از نوع BACKWARD یا FORWARD هستند که محفظه هوزینگ نداشته و الکترو موتور بصورت مستقیم به فن متصل است.توزیع هوا توسط پلاگ فن ها به صورت یکنواخت می باشد .

4 ) کنترلر ها :

در صنعت تاسیسات یکی از رایج ترین راه های بهینه سازی استفاده از سیستم های کنترلی می باشد.تجهیزات کنترلی عبارتند از:کنترل دور فن ، کنترل دمای خروجی هواساز،کنترل شیرهای دو راهه و سه راهه،کنترل فیلترهای هواساز،جلوگیری از یخ زدگی کویل آبگرم بوسیله آنتی فریز ANTI FRRZE،کنترل دمای هوای برگشت و هوای آزاد،ارتباط سیستم کنترلی هواساز به سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(در سیستم های تهویه مطبوع متصل به BMS در صورت وقوع آتش سوزی دمپر ورودی کاملا بسته و دمپر برگشتی کاملا باز می شود .

5 ) سوییچ اختلاف فشار هوا :

سوییچ های اختلاف فشار هوا با اندازه گیری اختلاف فشار دو طرف فن ، فیلتر و … با توجه به اختلاف فشار تعیین شده بر روی آنها اپراتور و یا سیستم کنترل را از وجود جریان کافی و یا ناکافی هوا مطلع می سازند . سوییچ های اختلاف فشار هوا دارای دو رله می باشند و معمولا در رنج های 30 تا 1000 پاسکال برای سیستم های کنترل تهویه مطبوع ساخته می شوند .

عمده مصرف سوییچ های اختلاف فشار هوا در تهویه مطبوع بر روی فن هواساز است. تا در صورت پارگی تسمه و یا مشکلات دیگر در سیستم های اعلام اخطار میشود و یا بر روی فیلتر هواساز ها و ایرواشرها گرفتگی و یا زمان تعویض شستشوی آنها را اعلام نماید .

6 ) سوییچ جریان آب :

فلو سوییچ های آب عموما به منظور تشخیص وجود جریان آب در لوله ها و جلوگیری از کارکرد خشک پمپ ها به کار گرفته می شوند و دارای دو رله و تیغه های با اندازه های مختلف برای نصب روی لوله های به قطر 1 اینچ تا 6 اینچ و بیشتر می باشند .

7 ) موتور دمپر :

موتور دمپر وظیفه تغییر وضعیت دمپر هواساز ها را بر عهده دارد . موتور دمپرها در انواع متنوع برای کاربردهای متفاوت در سیستم های تهویه مطبوع تمام نیاز های سیستم های کنترلی بر آورده می سازند . یکی از وظایف اصلی موتور دمپرها بهینه سازی مصرف انرژی می باشد و البته در کنترل حجم هوای ورودی نقش بسزایی بر عهده دارند.بطور مثال موتور دمپر های دارای فنر برگشتی بر روی دمپر هوای ورودی نصب می شود تادر صورت قطعی برق ، دمپر بسته شده تا گرما در تابستان و یا سرما در زمستان ( به منظور جلوگیری از یخ زدگی در کویل ) وارد فضای ساختمان نشود . وجود موتور دمپرها در هواساز ها های با قابلیت اختلاط هوای برگشتی و هوای تازه ، کاملا ضروری بوده و در شرایط متفاوت ،با دقت بالا ، میزان نسبت اختلاط هوا را تنظیم میکند . در سیستم های تهویه مطبوع متصل به شبکه مدیریت مرکزی،در صورت وقوع آتش سوزی دمپر ورودی کاملا باز می شود . موتور دمپرها پاسخگوی طیف وسیعی از کاربردها در سیستم تهویه مطبوع می باشد .

هواساز هایژنیک

  Call Now Buttonمشاوره رایگان و ثبت سفارش

  شركت تست عضو شورای شركتهای مشاوره و پژوهشی وزارت نیرو با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص فعالیت خود را در زمینه مشاوره و ارائه خدمات مهندسی طراحی و نظارت بر پروژه های ایستگاهها و خطوط فوق توزیع و انتقال و پروژه های تولید و توزیع صنعت برق و صنایع وابسته از سال 1370 آغاز نموده است.

  آدرس:

  شیراز، خیابان تست - کوچه 72 - پلاک 92 - ساختمان لاندا

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com